پیکسل چیست

پیکسل چیست ؟ | کامل ترین توضیحات در مورد پیکسل + خرید

در مقاله پیکسل اربعین علاوه بر مشاهده نمونه پیکسل های موضوعی با طرح مذهبی بصورت مختصر با پیکسل آشنا شدید. اما در اینجا قصد داریم کمی بیشتر با این کالای کوچک و جذاب و دوست داشتنی آشنا شویم.هم چنین جهت مشاهده ی دیگر نمونه کارهای پاپوچاپ اعم از چاپ روی تیشرت ، چاپ روی پیکسل و به طور کل چاپ طرح دلخواه ، به صفحه ی فروشگاه ما مراجعه نمایید.

مشاهده نمونه کارها

پیکسل چیست

شاید کسی نداند که چرا و چگونه به این کالای کوچک چاپی نام پیکسل داده شده است. در هر صورت پیکسل ها در واقع یک نوع بج سینه محسوب می شوند که در چندسال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده اند. برخی تا آن هم عاشق این قطعه ی کوچک و دوست داشتنی هستند که بعنوان یک کولکسیونر انواع و اقسام پیکسل ها را جمع آوری می کنند..

 

بهتر است اینطور بگوییم که پیکسل ها یک نوع پرطرفدار از بج سینه هستند که البته در مقایسه با سایر بج ها بسیار راحت تر و ارزان تر ساخته می شوند و علاوه بر این بین جوانان دوست داشتنی ترین بج محسوب می شوند.

 

 

بج سینه:

پیکسل چیست

و اما بج سینه! به هر وسیله ی عمدتا کوچک که بعنوان یک نشان بر روی لباس مورد استفاده قرار می گیرد  بج می گویند.

 

نام بج از ریشه لاتینش یعنی BADGE به معنای نشان و علامت و امضا آمده و علت این نامگذاری هم به این دلیل است که این بج ها بعنوان یک نشان و علامت مخصوص و با هدف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و  کمتر پیش می آید که کسی مفهوم بج سینه ای که از آن استفاده می کند را نداند!

 

بج ها در جنس های مختلف فلزی و پلاستیکی و چوبی وجود دارند. این بج ها توسط بسیاری از سیاسیون، کاروان ورزشی در المپیک و پرسنل شرکت ها و سازمان ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. متداول ترین بج سینه در بین سیاسیون بج پرچم کشورشان است.

شاید باورش سخت باشد اما باید گفت که همین بج های کوچکو به ظاهر بی اهمیت تا آن حد پیام رسان و مهم تلقی می شوند که بسیاری از سیاسون درجه یک جهان در زمان مذاکرات مهم و جلسات بین المللی از آنها استفاده می کنند و برای انتخاب آن از مشاوران رسانه ای و طراحان لباس خود کمک می گیرند.

 

پرسنل سازمان ها و شرکت ها هم سعی می کنند از بجی استفاده کنند که حاوی نام یا لوگوی سازمانشان باشد. در ارتش هم از این بج ها برای نشان دادن درجه و رتبه سازمانی استفاده می شود.

گروهی دیگری که به شدت از این بج ها در هر نوعی استفاده می کنند، استارتاپ ها و ان جی او ها هستند. آنها برای نمایش اتحاد و همچنین انتقال پیام به مخاطبانشان از این بج ها استفاده می کنند.

در مراسمات مذهبی همچون ایام محرم، اربعین و عید غدیر خم و … هم در چندسال اخیر استفاده از بج خصوصا پیکسل ها رواج پیدا کرده است.

بطور کل بج ها برای نمایش هم بستگی و اتحاد در میان اعضای یک شرکت یا سازمان یا گروه مورد استفاده قرار می گیرند.

پیکسل چیست

 

کاربرد پیکسل:

از آنجا که پیکسل ها هم نوعی بج محسوب می شوند کاربرد پیکسل تقریبا همانند کاربرد بج هاست که در بالا ذکر شد. با این تفاوت که موارد استفاده ی آن کمی متفاوت است. اصولا در سازمانها و ارگانها بج را به پیکسل ترجیح می دهند. در حالیکه در استارت اپ ها و گروه های مردمی و در بین جوانان پیکسل ها کاربرد بیشتری دارند. یکی دیگر از دلایل رواج بیشتر پیکسل نسبت به سایر بج ها، آماده سازی سریع و قیمت ارزان آنهاست. بطوری که گاها هزینه تولید ده پیکسل با هزینه تهیه یک بج فلزی برابری می کند.

 

البته نباید فراموش کرد که پیکسل ها بر خلاف بج ها می توانند بعنوان یک هدیه هنری یا یک وسیله هنری و زیبا مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید عکس عزیزانتان را یا افراد مورد علاقه تان و یا بخشی از یک ترانه دوست داشتنی و همچنین جملات زیبا را در قالب یک پیکسل چاپ کنید و بر روی لباس یا کیف یا روسری و یا دکور وسایل شخصی و یا حتی روی یخچال نصب کنید.

 

 

انواع پیکسل:

پیکسل هم همانطور که گفته شد یک نوع بج هستند. با این تفاوت که نوع ساخت و متریال (ماده) سازنده ی آنها و طرفداران متفاوتی دارد. اکثریت طرفداران پیکسل ها جوانان هستند.

 

بج هایی که در ابتدا گفته شد از مواد مختلفی مانند پلاستیک، آهنی، چرم و چوب و … و در اشکال مختلف ساخته می شوند.

 

پیکسل ها نیز دارای انواع متفاوتی هستند. آنها را می توان بر اساس سایز و جنس و نحوه ی کاربرد از هم جدا کرد.
پیکسل ها از لحاظ شکل هندسی نهایتا ۴ نوع دارند. پیکسل های مربعی، پیکسل های مستطیلی، پیکسل های بیضوی و پیکسل های دایره ای شکل.

 

در این بین پیکسل های دایره ای شکل بیشترین طرفدار را دارند.

از لحاظ ساختار هم پیکسل ها عموما  از ۴ بخش کلی تشکیل می شوند که توسط دستگاه به هم پرس می شوند:

 • قسمت رویی
 • قسمت پشتی
 • طرح مد نظر
 • طلق رویی

 

پیکسل چیست

علاوه بر تفاوت پیکسل ها از لحاظ هندسه ی کلی ( مربع، مستطیل، بیضی و دایره) از لحاظ سایز هم با هم تفاوت دارند. بطور مثال در نوع دایره ای، انواع پیکسل ها با قطر زیر موجود می باشند:

 • ۲۵ میلی متری
 • ۳۲ میلی متری
 • ۳۷ میلی متری
 • ۴۴ میلی متری
 • ۵۸ میلی متری
 •  ۷۵ میلی متری

 

بسته به اینکه طرح شما چیست و در کجا و به چه شکل مورد استفاده قرار می گیرد، سایز مورد استفاده می تواند فرق کند. ولی به طور کل سایز های ۴۴ و ۵۸ بیشترین طرفدار را دارند. و در بین این دو نیز سایز 44 پرطرفدارین پیکسل محسوب می شود.

 

علاوه بر این از لحاظ قسمت پشتی پیکسل به چه شکل است به دو دسته تقسیم می شوند که این تفاوت سبب تفاوت در نحوه کاربرد نیز می شود:

 1. پیکسل مغناطیسی ( مگنتی )
 2. پیکسل سوزنی ( سنجاقی)

 

پیکسل های سوزنی یا همان سنجاقی همانطور که از نامشان پیداست برای سنجاق کردن روی لباس و کیف و روسری و … استفاده می شوند. در حالیکه پیکسل های مغناطیسی یا مگنتی که دارای یک پشت آهنربایی هستند برای نصب روی سطوح فلزی مثل یخچال یا کمد مورد استفاده قرار می گیرند.

 

پیکسل لباس:

در میان انواع مختلفی که در بالا گفته شد بطور معمول، پیکسل دایره ای سنجاقی سایز ۴۴ و ۵۸ بعنوان پیکسل لباس مورد استفاده قرار می گیرند. پیکسل دایره ای سنجاقی یا سوزنی برای لباس پرطرفداترین و پرکاربردترین پیکسل محسوب می شود که قطعا تا به حال در مکانهای مختلف آنرا دیده اید.

پیکسل چیست

 

پیکسل سنجاقی چیست؟

پیکسل سنجاقی یا سوزنی بسیار پر کاربردتر از پیسکل مغناطیسی است. پیکسل های مغناطیسی عمدتا برای نصب بر روی یخچال یا سایز سطوح فلزی مورد استفاده قرار می گیرند و توسط بخش آهنربایی پیکسل در پشت آن قرار گرفته به سطح مورد نظر می چسبند.

 

اما پیکسل سنجاقی یا سوزنی دارای یک سنجاق در قسمت پشتی است و بوسیله ی آن می توانید آنها بر روی سطح مورد نظر ( البسه ) وصل کنید.

 

پیسکل سنجاقی بسته به اینکه قسمت پشتی آنها از چه جنسی باشد به دو نوع پلاستیکی و فلزی تقسیم می شود. البته این تفاوت تاثیری خاصی روی قیمت پیکسل ها ندارد و تنها یک مساله سلیقه ای است.
پیکسل چیست
البته در بخش های گرم به دلیل گرم شدن قسمت پشتی پیکسل برخی استفاده از پیکسل های پشت پلاستیکی را ترجیح می دهند.

جاکلیدی پیکسلی هم نوع دیگری از این اقلام محسوب می شود که تا حد زیادی شبیه پیکسل است. تنها تفاوت آن با پسکل معمولی بخش پشتی آن و همچنین نحوه ضرب یا پرس آن است. جاکلیدی پیکسلی هم بخاطر همان دلایلی که در مورد پرطرفدار بودن پیکسل توضیح داده شد پرطرفدار است. در واقع قیمت ارزان، زیبایی در عین سادگی و تهیه آسان آن از جمله دلایل پرطرفدار بودن جاکلیدی های پیکسلی است.

 

شما نیز برای دریافت نمونه کارهای بیشتر و خرید پیکسل میتوانید از طریق سایت پاپوچاپ اقدام کنید. ما پیکسل مد نظرتان را با هزینه ی کمتر + کیفیت بالا تقدیم میکنیم:)

 

دریافت اطلاعات بیشتر:

۰۹۳۶-۹۱۹۸۶۱۹

همچنین ببینید

پیکسل سنجاقی ارزان

پیکسل سنجاقی ارزان

پیکسل سنجاقی ارزان: پیکسل سنجاقی ارزان از جمله خریدهای همیشگی دفاتر تبلیغاتی است و این …

6 نظر

 1. سلام واقعا ممنونم ازتون بابت مقاله کامل و خوبتون.فقط یه سوالی داشتم من تازه وارد این حوزه میخوام بشم معمولا کدوم سایز بیشترین طرفدار رو داره و بازارش خوب هستش چون نمیخوام دیگه دستگاه اضافی بخرم و اینکه پیکسل خام هم خودتون دارید؟ قیمتش چند هستش

  • ادمین سایت

   با سلام خدمت شما. انشالله موفق باشید در این مسیر.اما در مورد سوالتون،طبق تجربه ی ما سایز 44 از پیکسل های سوزنی بیشترین طرفدار رو داشته و اکثرا از این سایز پیکسل استفاده میکنند.لیست قیمت هم خدمتتان ارسال شد.
   باتشکر

 2. دمتون گرم خداوقت ایکاش درمورد پیکسل مگنتی هم توضیح میدادید

  • ادمین سایت

   با سلام خدمت شما.بله حتما سعی خواهیم کرد در روزهای آینده مقاله ای جداگانه درمورد پیکسل های مگنتی منتشر کنیم.پیشنهاد میکنیم هر هفته به لینک ” آموزش سابلیمیشن ” سر بزنید تا از مقالات جدید با خبر شوید.

 3. سلام مطلبتون خوب بود مرسی یه سوال داشتم.خیلی از اوقات پیکسل که دارم میزنم اصلا نمیگیره یعنی خراب میشه سلفون روش نمیگیره نمیچسبه قشنگ مشکل از چیه.دستگاه پیکسل زنم هم خیلی سفته ممکنه از اون باشه؟

  • ادمین سایت

   با سلام خدمت شما دوست گرامی.باتوجه به اینکه مشکل شما ممکن هستش به دلایل مختلفی باشه پیشنهاد میکنیم از نحوه ی پیکسل زدن خودتون فیلم گرفته و به شماره ی 09369198619 ارسال نمایید تا دقیق تر بررسی شود و به پرسش شما پاسخ داده شود. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *