سابلیمیشن

کامل ترین توضیحات در مورد سابلیمیشن :

آنچه در ادامه خواهید خواند توضیحاتی است پیرامون موضوع سابلیمیشن. همانظور که پیشتر در مقاله { چاپ سابلیمیشن چیست } توضیح داده شد سابلیمیشن در لغت به معنای تصید است. بله!

پیشنهاد ما : مشاهده ی مقاله ی چاپ روی تیشرت

سابلیمیشن یا Sublimation به معنای تصعید است و تصعید نیز به معنای به تغییر حالت مستقیم ماده از حالت جامد به گاز است. شاید از خودتان سوال کنید که این اسامی و عبارات و اصطلاحات چه ارتباطی به کار چاپ دارد؟ در ادامه پاسخ تک تک سوالات خود را دریافت خواهید کرد.

سابلیمیشن

سابلیمیشن یک نوع روش چاپ است. امروزه روش های مختلفی از چاپ وجود دارد. از روش هایی با ریشه چند هزار ساله گرفته تا جدیدترن روش های روز دنیا.این نوع چاپ هم یکی از این روش هاست که حرارت عامل اصلی آن میباشد.

به عبارت دیگر عملی که براثر آن چاپ صورت می گیرد عمل تصعید است و این تصعید نیز تا زمانی که حرارت قابل توجهی ایجاد نگردد اتفاق نمی افتد.

حال بیایید کمی ساده تر و قدم به قدم روش چاپ سابلیمیشن را با هم مرور کنیم. تصور کنید که ما قصد داریم چهره ی ارنست چه گوارا مبارز ضداستعماری امریکای لاتین را بر روی یک تیشرت سفید چاپ کنیم. برای انجام اینکار به چند ابزار اولیه نیازمندیم:

 • عکس جهت چاپ ( در اینجا ارنست چه گوارا)
 • پرینترجوهرافشان حاوی جوهر سابلیمیشن
 • کاغذ جوهرافشان
 • دستگاه چاپ سابلیمیشن
 • سطح قابل چاپ ( در اینجا تیشرت)

برای اینکار ابتدا عکس موردنظر را توسط پرینترهای جوهرافشان حاوی جوهر سابلیمیشن بر روی کاغذهای سابلیمیشن پرینت می گیریم. سپس این کاغذ را بر روی سطح قابل چاپ (تیشرت) قرار می دهیم.

و در مرحله آخر تیشرت را به همراه عکس پرینت گرغته شده در دستگاه که دمایی حدود 170 درجه سانتی گراد دارد قرار می دهیم.

در اثر این دما عیناً همان طرحی پرینت شده روی کاغذ بر روی تیشرت یا هر سطح دیگر می نشیند. به همین سادگی شما توانسته اید در کمتر از 5 دقیقه یک تیشرت به همراه عکس دلخواهتان تهیه کنید.

سابلیمیشن

دستگاه های تخت در واقع اتوهای بزرگی هستند که توسط المنت های قوی داغ می شوند. وقتی که زیر این اتوی پرس تیشرت قرار می دهیم و روی آن تیشرت عکس پرینتر شده را می گذاریم، با پرس کردن آن سبب می شویم که حرارت بالایی به کاغذ پرینت شده اعمال شود.

در اثر این حرارت اعمال شده ذرات جوهراز حالت جامد به حالت گاز تبدیل شده و بر روی تیشرت یا هر سطح دیگری می نشیند. چون ذرات جوهر از جامد به گاز تبدیل شده و از آنجایی که تبدیل مستقیم جامد به گاز تصعید نام دارد، به این روش چاپ سابلیمیشن Sublimation می گویند.

چاپ سابلیمیشن کرج:

چاپ سابلیمیشن کرج از جمله جستجوهای پرطرفدار در گوگل در زمینه چاپ سابلیمیشن است. و این نشان از آن دارد که مشتریان بسیاری از شهر کرج بدنبال مرکزی برای این نوع چاپ ها هستند.

سابلیمیشن

با توجه به نزدیکی دفتر پاپوچاپ به کرج بسیاری از دوستان پاپوچاپ ترجیح می دهند که سفارشات خود را از طریق این مجموعه دنبال کنند.

بر طبق آمار نیز درصد قابل توجهی از همراهان پاپوچاپ از استان البرز و شهر کرج هستند.

پرینترهای سابلیمیشن:

پرینترهای سابلیمیشن پرینترهای جوهرافشان هستند. اگر قصد خرید پرینتر جهت این نوع کارها را دارید بدون درنگ پرینترهای جوهرافشان مارک اپسون را انتخاب کنید.

پرینترها در دو سایز مختلف هستند:

 • پرینترهای سایز کوچک
 • پرینترهای سایز بزرگ

پرینترهای سایز کوچک در دو اندازه A4 و A3 موجو هستند. اگر ابعاد سایز دستگاه شما بیش از 30 سانتی متر باشد، بهتر است پرینتر A3 تهیه کنید.

زیرا برای چاپ روی تیشرت اصولا از سایز A3 استفاده می کنند. از جمله پرینترهای کوچک سایز معروف جهت کار سابلیمیشن می توان به مدلهای زیر اشاره کرد:

 • اپسون L1800 سایز A3
 • اپسون T60 سایز A4
 • اپسون T50 سایز A4
 • اپسون T805 سایز A3
 • و…

سابلیمیشن

پرینترهای سایز بزرگتر:

اگرقصد چاپ با ابعادی بزرگتر از30*40 سانتی متر دارید ( سایزA3 ) باید به فکر پرینترهایی باشید که توانایی پرینت در ابعاد A2 و بزرگتر را داشته باشد. اصطلاحا از این پرینترها به نام پلاتر یاد می کنند.

جوهر سابلیمیشن:

جوهر سابلیمیشن عامل مهمی در فرآیند چاپ را دارد. در واقع استفاده از جوهرهای غیر سابلیمیشن به معنای عدم موفقیت در چاپ است. زیرا این جوهرها اساسا با جوهرهای معمولی تفاوت دارند.

ذرات تشکیل دهنده آنها برخلاف عمده جوهرهای موجود از ذرات درشت مولکولی پلیمری تشکیل شده اند. به همین دلیل است که این جوهرها توانایی انتقال یافتن از روی کاغذ و نشستن روی سطح دیگر را دارند.

از سوی دیگر به دلیل ساختار پلیمری این ذرات بهتر است که تا جای ممکن سطح مورد نظر جهت چاپ دارای ساختاری مصنوعی و پلیمری باشد تا به خوبی جوهر را به خود جذب کند.

سابلیمیشن

خدمات چاپ سابلیمیشن:

پاپوچاپ علاوه بر فروش مواد خام تمامی خدمات چاپ سابلیمیشن را نیز با بهترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد.

پاپوچاپ تمامی سفارشات شما را بدون توجه به تعداد انجام میدهد. اگر در دورترین نقطه از ایران عزیزمان هستید و اگر حتی یک عدد سفارش جهت چاپ دارید بی درنگ با ما تماس بگیرید.

0937-1736664

همچنین ببینید

پیکسل چیست

پیکسل چیست

پیکسل چیست ؟ | کامل ترین توضیحات در مورد پیکسل + خرید در مقاله پیکسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *