شرکت کوتینگ

شرکت کوتینگ:

بسیاری از کاربران بدنبال شرکت کوتینگ هستند تا بتوانند از این طریق مایع کوتینگ خود را جهت انجام عمل کوتینگ تهیه نمایند.اگر هنوز برایتان سوال است که چرا باید برای داشتن یک چاپ سابلیمیشن خوب کوتینگ کنیم می توانید مقالات { کوتینگ چیست } و { روش های کوتینگ } را مطالعه نمایید.

 

شرکت کوتینگ

 

در روش سابلیمیشن براساس اینکه سطح موردنظر جهت چاپ چگونه است دوحالت رخ می دهد:

1-اگر سطح قابلیت جذب جوهر را داشته باشد ما می توانیم طرحمان را به خوبی روی آن سطح چاپ کنیم.

 

اما اگر آن سطح این توانایی را نداشته باشد، نتیجه ی کار یک چاپ ناقص خواهد بود. یعنی یا ممکن است طرحمان بصورت یه هاله ی ضعیف روی سطح نشسته باشد و یا اینکه اصلا بطور کامل آن سطح هیچ جوهری را به خود جذب نکرده باشد.

 

2-اگر سطح مورد نظر ما از لحاظ ساختاری با جوهر سابلیمیشن که با دیگر جوهرهای بکار رفته در صنعت چاپ متفاوت است، شبیه باشد می تواند جوهر را در بافت خود راه دهد و اصطلاحا جوهر را به خود جذب کند.

 

شرکت کوتینگ

 

اما اگر این سطح هم خانواده جوهر سابلیمیشن نباشد باید به روش کوتینگ به آن قابلیت را اضافه کنیم.

 

گاهی هم پیش می آید قصد چاپ بر روی یک سطح یک جسم خاص (مثلا سنگ مرمر خاص یا یک قطعه چوب روسی) را دارید در حالیکه آن شی مورد نظر در بازار موجود نیست. در این حالت تنها کاری که می توان انجام داد اینست که خودتان دست به کار شوید و سطوح مورد نظر خودتان را کوتینگ کنید.

 

 

البته بارها طی مقالات مختلف پیشنهاد شده که اگر صرفا قصد کوتینگ کردن یک یا چند سطح کوچک و محدود را دارید بهتر است از اسپری های آماده کوتینگ استفاده نمایید. اما اگر قصد کوتینگ سطوح زیادی را دارید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر اینست که مایع کوتینگ را تهیه کرده و توسط پیستوله پاشش را انجام دهید.

 

در نظر داشته باشید که مایع کوتینگ دو جزئی است و یک بطری بزرگ شامل مایع کوتینگ و یک بطری کوچک شامل هاردنر می باشد. حتما قبل از پاشش کردن باید به هر مقدار که مایع کوتینگ را استفاده می کنید یک دهم از هاردنر را نیز به آن اضافه نمایید.

 

شرکت کوتینگ

 

همچنین بهتر است کمی تینر به مخلوط مایع کوتینگ و هاردنر اضافه کنید.

 

فروش مایع کوتینگ:

در حال حاضر سه نوع مایع کوتینگ در بازار موجود است.

 • مایع کوتینگ سرد
 • مایع کوتینگ گرم
 • مایع کوتینگ پارچه

 

علاوه بر این سه نوع اسپری های آماده کوتینگ هم وجود دارد و بدون نیاز به دردسرهای تهیه محلول و پیستوله و پمپ باد می توانید عمل کوتینگ را انجام دهید. تنها نکته قابل گفتن اینجاست که استفاده از اسپری کوتینگ در تعداد معدود می توان به صرفه باشد. وگرنه در کارهای تعداد هیچ صرفه اقتصادی ندارد.

 

شرکت کوتینگ

 

مایع کوتینگ پارچه:

توسط مایع کوتینگ پارچه می توان عملیات چاپ سابلیمیشن بر روی تیشرت یا پارچه 100 پنبه را ممکن کرد. در این حالت هم همانند روش هایی که در مقاله { انواع کوتینگ } باید مایع را توسط پیستوله یا هر شی دیگری پاشش کرد.

 

 

کوتینگ پارچه:

البته دستگاه های مخصوصی هم وجود دارند که پارچه ها را بصورت رولی دریافت کرد و طی مراحلی آن را آغشته به مایع کوتینگ می کنند. در نظر داشته باشید که کوتینگ پارچه نه تنها محدودیت چاپ روی پارچه های صد در صد الیاف طبیعی را برطرف می کند، بلکه از این طریق می توان روی تیشرت های مشکی نیز عملیات چاپ سابلیمیشن را انجام داد.

 

 

 

شرکت کوتینگ

 

قیمت محلول کوتینگ:

مایع کوتینگ ها دو جزئی هستند. یک جزء مایع کوتینگ و جزء کوچکتر مایع هاردنر. به ازای هر لیتر مایع کوتینگ 100 میلی لیتر هاردنر تحویل مشتری داده می شود. در حال حاضر قیمت مایع کوتینگ گرم و سرد تفاوتی با هم ندارد. کوتینگ پارچه نیز ارزان تر از دو مورد قبلی است. همچنین به ازای میزان سفارش بیشتر تخفیف داده خواهد شد.

0936-9198619

 

 

همچنین ببینید

پیکسل چیست

پیکسل چیست

پیکسل چیست ؟ | کامل ترین توضیحات در مورد پیکسل + خرید در مقاله پیکسل …

4 نظر

 1. جهت کتینگ پارچه گرد بافت به کدام شرکت یا کارخانه میتونم مراجعه کنم???

  • ادمین سایت

   با سلام.جهت خرید کوتینگ میتوانید با ما تماس بگیرید. 09369198619

 2. سلام ، آیا کوتینگ پارچه در برابر شستوشو مقاوم است ؟

  • ادمین سایت

   با سلام خدمت شما.بله مقاوم می باشد اما همانند سایر چاپ ها ( مانند چاپ روی اسپان که بدون کوتینگ انجام می شود ) .طبیعتا پس از اولین شستشو مقداری از شفافیت اولیه کاسته می شود.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *